W piątek, 27 września na poznańskich uczelniach odbyła się Noc Naukowców. Naukowe pokazy odbywały się na siedmiu poznańskich uczelniach: Politechnika Poznańska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, AWF, Uniwersytet Ekonomiczny, Instytut Chemii Bioorganicznej PAN oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

Na takiej imprezie nie zabrakło  uczniów z sobótkowskiej podstawówki. Silna grupa rządnych wiedzy uczniów pod czujnym okiem Renaty Marciniak – Kolendy nauczycielki biologii i języka polskiego oraz Jolanty Matuszewskiej nauczycielki geografii aktywnie uczestniczyła w nocnych zmaganiach naukowych. Poznańskie uczelnie raczyły nas wykładami popularnonaukowymi, warsztatami,  eksperymentami, prezentacjami, zajęciami terenowymi, wystawami oraz wieloma innymi ciekawymi propozycjami – czyli DLA KAŻDEGO COŚ FAJNEGO !!!

 

Z głowami pełnymi wiedzy i wrażeń tuż przed północą wróciliśmy cało i bezpiecznie do Sobótki.

JUŻ CZEKAMY NA KOLEJNĄ

XIV NOC NAUKOWCÓW – POZNAŃ 2020

RKM