BIBLIOTEKA SZKOLNA

W Szkole Podstawowej w Sobótce prężnie działa biblioteka szkolna. Jest ona miejscem spotkań uczniów, a także wielu fajnych, ciekawych zajęć. Oprócz wypożyczania lektur i interesujących książek, uczniowie korzystają również z czytelni, odrabiają zadania domowe oraz korzystają z dostępnej literatury w celu poszerzenia swojej wiedzy.
Zajęcia w bibliotece odbywają się bardzo często. Są związane z Ogólnopolskim Projektem pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej pt. „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki” prowadzone przez p. Jolantę Brodalę i p. Karolinę Kwietniewską. Celem zajęć jest wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro, kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie. W bibliotece szkolnej podejmowane są także fascynujące zajęcia we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Gorzycach Wielkich filia w Sobótce.
Dzieci w bibliotece uczestniczą także w zajęciach pozalekcyjnych, podczas których rozwijają swoją wyobraźnię oraz umiejętności w zakresie czytania, rysowania, malowania i wiele innych.
Biblioteka szkolna gościła przedszkolaków z Ostrowa Wlkp., które uczestniczyły w fajnej zabawie z okazji „Dnia postaci z bajek”, dowiedziały się ciekawostek o różnych książkach. Dodatkową wielką niespodzianką była wizyta Marshalla z Psiego Patrolu – dzieci wesoło spędziły czas, były zachwycone i był to dla nich niezapomniany dzień.