W dniu 20 listopada , dzieci z klasy I b wraz z wychowawczynią, odwiedziły Filię Gminnej Biblioteki Publicznej. Dzieci z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich, było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką.
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich oddział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały. Pani Natalia – bibliotekarka w bardzo ciekawy sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta biblioteczna oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się również jak należy dbać o książki.
Każdy uczeń na dobry początek swojej czytelniczej przygody otrzymał drobny upominek w postaci kolorowej zakładki do książki. Zadowoleni uczniowie z entuzjazmem zapowiedzieli kolejną wizytę. Spotkanie wzbudziło w dzieciach chęć zapisania się do biblioteki i korzystania z jej bogatych zbiorów.