Już po raz szósty organizowany jest konkurs plastyczny pt. „Sacratissimo Cordi – Polonia Restituta”.  Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie – Społeczny Komitet Odbudowy Pomnika Wdzięczności w Poznaniu  pod patronatem m. innymi  Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu. W tym roku przypada  80 rocznica zburzenia Pomnika Wdzięczności.

Konkurs ma na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży historii  Polski i naszej ,,małej Ojczyzny” – Wielkopolski dziejów.

Na konkurs wpłynęło 473 prace z 29 szkół z Wielkopolski.

5 listopada 2019 r. jury konkursu przyznało I nagrodę dla Jakuba Łukasiewicza – ucznia klasy III SP oraz wyróżnienie dla Pawła Kaźmierczaka – ucznia klasy II SP.

Natomiast Halina Grzegorczyk otrzymała nagrodę  jako opiekun laureata I nagrody.

Wręczenie nagród miało miejsce 11.11.2019 r. w  Auli  Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i połączone zostało z bardzo uroczystym Koncertem  Niepodległościowym.

Cieszymy się z sukcesów uczniów SP w Sobótce i serdecznie Jakubowi i Pawłowi i ich  rodzicom gratulujemy!