W dniu 9.10.2019 r w naszej szkole gościł Biskup senior Diecezji Kaliskiej Stanisław Napierała. Uczniowie przygotowani przez nauczyciela muzyki Macieja Kasprzaka na wejście zaśpiewali „Bądź pozdrowiony Gościu nasz” . Powitania dokonała Dyrektor szkoły Gabriela Wejman oraz dzieci Aleksandra Kierzkowska, Wiktor Bartoszyk oraz dzieci z ERM -Kinga Woźniak i Julia Potasniczak. Następnie ksiądz Biskup zabrał głos i podziękował za tak serdeczne powitania. Wspomniał o roli uśmiechu w naszym życiu i dał jeszcze kilka cennych rad wszystkim obecnym na tym spotkaniu. Uczniowie mogli zadawać pytania na które nasz gość udzielał bardzo chętnie odpowiedzi. Na zakończenie zaśpiewaliśmy „Barkę” a każdy otrzymał pamiątkowy obrazek. Wszystko to odbywało się na tle dekoracji wykonanej przez panią Renatę Marciniak. Po spotkaniu z uczniami Ks. Biskup spotkał się z nauczycielami i znów przekazał ojcowskie wskazania dotyczące powołania do pracy z dziećmi. Po spotkaniu dyrektorzy szkoły pożegnali i odprowadzili gości do samochodu. Podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że był to dzień radości i jedności!

E.Szaroleta, R. Marciniak-Kolenda