Październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. W związku z tym Koło Gospodyń Wiejskich w Sobótce z jego przewodniczącą Panią Barbarą Jaworską wspólnie ze Szkołą Podstawową w Sobótce pod Dyrekcją Pani Gabrieli Wejman oraz Stowarzyszeniem Amazonek postanowiło przyłączyć się do akcji „Żonkilowe pola nadziei”.

Kampania Pola Nadziei jest ogólnoświatową i ogólnopolską akcją na rzecz ludzi ciężko chorych, w tym również na raka piersi.

W dniu 01.10.2019 r. w ramach przygotowań do akcji odbył się apel szkolny połączony z sadzeniem cebulek żonkili na skwerku przed szkołą.

Podczas apelu uczennice z klasy VIII b: Zofia Adamek oraz Barbara Kaźmierczak przeczytały najważniejsze informacje na temat profilaktyki raka piersi, a następnie wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami przeszli na teren przed szkoła, gdzie Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sobótce oraz wolontariusze z klasy VII posadzili 180 cebulek żonkili.
Żonkilowa cebulka zasadzona jesienią, obumiera, aby wiosną rozkwitnąć jako piękny kwiat. Kiedy pojawiają się pachnące żonkile rozpoczyna się kampania Pola Nadziei przypominająca nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i wsparcia.

Tekst: M. Opelt, R. Szymczak