Dwoje uczniów naszego gimnazjum oraz młodzież z powiatów: kaliskiego, pleszewskiego, jarocińskiego, ostrowskiego, krotoszyńskiego, ostrzeszowskiego, konińskiego, słupeckiego i tureckiego w dniu 26 listopada 2016 roku przystąpili etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego.

W konkursie brało udział 67 uczniów, którzy w eliminacjach szkolnych uzyskali minimum 37 punktów. W ciągu 90 minut uczniowie rozwiązywali test, składający się z 38 zadań w tym zadań zamkniętych i zadań otwartych.

Naszą szkołę reprezentowali: Kinga Łukasiewicz uczennica klasy I b oraz Artur Szymankiewicz uczeń klasy 2 b. W ocenie uczniów najwięcej trudności sprawiły im zadania z genetyki, które stanowiły 23% wszystkich zadań. Aby zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego należało uzyskać minimum 40 punktów. Niestety żaden z naszych uczniów nie przeszedł do finału.
Uczniowie zostali przygotowani przez mgr Renatę Marciniak – Kolendę.