W środę 20 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka połączony z obchodami 30 rocznicy uchwalenia Konwekcji Praw Dziecka.

W tym dniu uczniowie z naszej szkoły przyszli ubrani na błękitno, czyli w kolorze UNICEFu. Klasy 1a, 2 i 5a miały na sobie najwięcej koloru błękitnego, więc otrzymały drobne, słodkie upominki .

Oprócz tego zorganizowany został konkurs na wiedzę ze znajomości  zapisów w  Konwekcji Praw Dziecka, w którym uczniowie szukali na korytarzach wskazówek, po czym poprawne rozwiązania zapisywali na kartach konkursowych. Po przeanalizowaniu wszystkich odpowiedzi, wyłoniliśmy zwycięzców:

– 1.miejscezajął Jan Potaśniczak z klasy 8b

– 2.miejscezajęła Ola Frankowska z klasy 5b

– 3. miejsce zajęła Julia Zawadzka z klasy 5b

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom konkursów, a także pani Izabeli Nowaczyk za pomysł i pomoc w zorganizowaniu święta uchwalenia Konwencji Praw Dziecka.