W miniony czwartek w Szkole Podstawowej im. Ludwika Szymoniaka w Sobótce odbył się XX jubileuszowe Zaduszki. Tegoroczne hasło brzmiało „Na skrzydłach ANIOŁÓW do Domu Ojca”.

Treścią przedstawienia były rozważania nt. życia i śmierci oraz roli bożych posłanników – ANIOŁÓW – w naszej ziemskiej wędrówce do Domu Ojca. Ze sceny padły jakże znaczące słowa:

Nie zaniedbujmy naszych zmarłych i śpieszmy im z pomocą. Bóg sprawia, że nasza miłość może pomóc innym nawet poza granicą śmierci, przyśpieszyć ich wejścia do nieba. Nasza modlitwa za zmarłych nie tylko może im pomóc, lecz także sprawia, że staje się skuteczne ich wstawiennictwo za nami. To nasi bliscy zmarli są naszymi opiekuńczymi ANIOŁAMI. Świat potrzebuje i oczekuje przybycia ANIOŁÓW, którzy ogłoszą przebaczenie i życzliwość Boga wszystkim żałującym za grzechy”.

Na uwagę zasługuje subtelna oprawa muzyczna i efekty specjalne towarzyszące występowi.

SOBÓTKOWSKIE ZADUSZKI cieszą się ogromnym zainteresowaniem środowiska lokalnego.

Autorkami scenariusza SOBÓTKOWSKICH ZADUSZEK są Renata Marciniak – Kolenda (nauczycielka biologii i j. polskiego) oraz Elżbieta Szaroleta (nauczycielki religii i WDŻ), które również wykonały dekoracje sceny.  W realizację SOBÓTKOWSKICH ZADUSZEK  uczestniczyli również Maciej Kasprzak i Jolanta Matuszewska.

Wydarzeniem towarzyszącym

SOBÓTKOWSKIEM ZADUSZKOM,

była promocja KALENDARZA NA ROK 2020.

W promowanym przez nas materiale znajduje się 13 pięknych rysunków aniołów, które wykonała tegoroczna absolwentka naszej szkoły – KINGA ŁUKASIEWICZ. Inicjatorkami powstania kalendarza były Renata Marciniak – Kolenda i Elżbieta Szaroleta.

Sprzedaż KALENDARZY NA ROK 2020 jest szczytny, gdyż w całości będzie przeznaczony na Dzieło Pomocy Ad Gentes. W ten sposób społeczność naszej szkoły chce zgromadzić środki na zakupienie roweru dla misjonarza.

Wydanie naszego KALENDARZA DOBRYCH ANIOŁÓW                                   nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc                                                 Gabrieli Wejmandyrektora naszej szkoły.                                                        Bardzo serdecznie dziękujemy pani Dyrektor za wspieranie realizowanych przez nas działań.