We wtorek 4 grudnia naszą szkołę odwiedził Tomasz Sobania- młody podróżnik, sportowiec. Autor 3 książek „Speculo”, „Nowy Świt”, „7 dni i 300 km biegu. Opowieść 19-latka”. Pan Tomek ma za sobą już chociażby rejs wokół Atlantyku, czy przebiegnięcie Polski od Tatr po Morze i to w celu charytatywnym. O godzinie 11.00 spotkał się z naszymi uczniami by opowiedzieć im o swoich przeżyciach, marzeniach i planach. Młodzi słuchacze byli bardzo zasłuchani w opowieści, w końcu mówił do nich chłopak, który ma dopiero 21 lat. Po spotkaniu wszyscy brali udział w charytatywnym meczu Nauczyciele – Wolontariusze z Pleszewa. Mecz miał zakończyć symbolicznie akcję zbiórki pieniędzy na schodołaz dla potrzebującego Damiana. Mecz wygrali nasi reprezentanci 2:1. Wśród zawodników naszego zespołu nie mogło zabraknąć Tomka Sobani, który pokazał, że nie tylko świetnie biega, ale również dobrze gra w siatkówkę. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w zbiórce pieniędzy, organizacji meczu i spotkania. Dziękujemy za obecność panu Tomkowi Sobani oraz panu Jackowi Mikule wraz z wolontariuszami, którzy kolejny rok z rzędu nas odwiedzili i z którymi możemy razem czynić dobro czekając na najpiękniejsze święta w roku. Dobro wraca!
Zapraszamy na krótką fotorelację z tego dnia.
D. Czaplicki