Po raz pierwszy w tym roku szkolnym zorganizowano „Gminny Konkurs Literacki na Świąteczną Pastorałkę”.  Pomysłodawczynią była pani Jolanta Portasiak – nauczycielka języka polskiego ze Szkoły Podstawowej w Lewkowie. Przez cały grudzień, drogą mailową,  uczniowie ze szkół całej gminy wysyłali do niej swoje prace literackie. Jednym z celów konkursu, było wykorzystywanie technologii informacyjnej w komunikacji między szkolnymi koordynatorami. Jury, spośród niemal 40 pastorałek, wybrało i nagrodziło najlepsze prace.W kategorii klas IV-VIII najwyżej oceniona została praca Jana Potaśniczaka, ucznia klasy VIIIb. Poniżej przedstawione są szczegółowe wyniki.

1. Jan Potaśniczak                              SP Sobótka
  2. Gabriela Urban                                  SP Daniszyn
  3. Mikołaj Junory                                  SP Gorzyce Wielkie

W tej kategorii przyznano również wyróżnienia dla Sandry Skrzypek ze szkoły w Topoli Małej i dla Eryki Mikołajczyk ze szkoły w Gorzycach Wielkich.

Jury było pod ogromnym wrażeniem nadesłanych prac. Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom konkursu, ale największe niezaprzeczalnie naszemu koledze – Janowi Potaśniczakowi!

Zwycięskie pastorałki zostaną opublikowane na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Wojciecha Lipskiego w Lewkowie.