Już po raz czwarty Antek Lorenc z klasy VIII znalazł się w gronie najlepszych uczniów z województwa  wielkopolskiego, zajmując I miejsce w konkursie informatyczno – polonistycznym,organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 w Kaliszu pod patronatem Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu.

Zadanie tegorocznej edycji konkursu polegało na wykonaniu prezentacji multimedialnej na temat: „ Maria Dąbrowska –pisarka, związana z Kaliszem w 130 rocznicę urodzin”.

Antek, pod kierunkiem nauczycielki informatyki p. Renaty Szymczak, wykonał prezentację multimedialną składającą się z 14 slajdów. Każdy slajd, zawierający informacje dotyczące życia oraz bogatej twórczości autorki słynnej powieści „Noce i dnie”,wzbogacony był pięknymi ilustracjami wykonanymi przez Antka w programie Paint.

Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród laureatom odbyło się 13 grudnia 2019 r. w auli Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu.

W trakcie uroczystości jej uczestnicy wysłuchali ciekawych prelekcji dotyczących Marii Dąbrowskiej, zwłaszcza tego okresu w życiu pisarki, który związany był z pobytem w Kaliszu i Russowie. Mieli również  okazję odbyć wirtualną podróż po Kaliszu śladami Marii Dąbrowskiej, a śpiewające dziewczęta z Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu wprowadziły wszystkich w miły zimowy, przedświąteczny nastrój.

Serdecznie gratulujemy Antkowi poczwórnego sukcesu!

Zdjęcia ze strony:https://www.facebook.com/SOSW1KALISZ