W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży. Każdego roku szkolnego uczniowie klas młodszych na zajęciach poznają podstawowe przepisy o ruchu drogowym.

W ramach edukacji w tym kierunku 15 stycznia zaprosiliśmy do naszej szkoły funkcjonariuszy policji , którzy spotkali się z uczniami klas I-III oraz uczniami  klas starszych IV-VIII. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjanci rozmawiali  z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności  omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły,  Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze.

Ważnym zagadnieniem również był numer alarmowy 112.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.