W środę 16 października 2019 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta Gala Rozdania Nagród Wójta. Najzdolniejsi uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Ostrów Wielkopolski otrzymali nagrody pieniężne za wybitne wyniki w nauce. Aż 212 uczennic i uczniów odebrało stypendia za II półrocze ubiegłego roku szkolnego. Gimnazjaliści odebrali te nagrody po raz ostatni.

Uroczystość otworzyła pani dyrektor Gabriela Wejman, witając serdecznie wszystkich uczniów, ich rodziców, dyrektorów szkół oraz wielu znamienitych gości.

Gratulacje oraz wyróżnienia wręczali uczniom: przewodniczący rady gminy Piotr Śniegowski oraz zastępca wójta Antoni Hadryś. Ze względów zdrowotnych w uroczystości nie mógł uczestniczyć wójt gminy Piotr Kuroszczyk. Galę prowadził inspektor oświaty Rafał Szubert.

Wręczenie nagród poprzedził występ uczennic z klasy II – Katarzyny Potaśniczak, Liwii Witkowskiej, z klasy Va – Katarzyny Jaźwiec, Julii Potaśniczak, Kingi Wozniak, z klasy Vb – Kingi Fabisz, Aleksandry Glapiak, z klasy VIa – Amelii Kaźmierczak, z klasy VIb – Zofii Losy, Oliwii Jaworskiej, Wiktorii Walkowiak, Emilii Walkowiak, Anny Walotka oraz z klasy VIIIa – Natalii Szymankiewicz. Prezentacja odwoływała się do programu zrealizowanego w naszej szkole „Świat ludzkich wartości”. Dziewczynki „ budowały” i opisywały słowami filozofów, muzyków i pisarzy  „PIRAMIDĘ WARTOŚCI”. Obraz został dopełniony pięknym wykonaniem piosenek oraz układem tanecznym. Wysiłek wszystkich występujących został nagrodzony gromkimi brawami oraz entuzjastycznymi recenzjami.