DEPRESJI MÓWIMY „NIE” !

W dniu 10 maja 2022r. w naszej szkole dominował kolor żółty. Większość uczniów naszej szkoły oraz niektórzy nauczyciele ubrali się na żółto, ponieważ odbył się apel poświęcony depresji, a jak wiadomo, kolor żółty jest kolorem antydepresyjnym. Depresja to plaga XXI wieku. Jest to choroba bardzo niebezpieczna, która nasiliła się wśród dzieci i młodzieży w czasie pandemii i zdalnego nauczania. Uczniowie klasy VIIIa, którzy wystąpili podczas apelu, w bardzo ciekawy sposób przedstawili informacje na temat przyczyn, objawów oraz sposobów zapobiegania depresji. Szczególną uwagę zwrócono na to, gdzie należy szukać pomocy, gdy pojawiają się pierwsze symptomy choroby. Apel wzbogaciła scenka dotycząca roli przyjaźni w walce z depresją, wiersze o uzależnieniach od komputera, internetu, telefonu komórkowego, które mogą być jedną z przyczyn depresji oraz „złote myśli” znanej podróżniczki Beaty Pawlikowskiej pomagające rozwiać „czarne myśli” i z nadzieją patrzeć w przyszłość. Na zakończenie apelu usłyszeliśmy pełną optymizmu piosenkę: „Tyle słońca w całym mieście” . Oprawa muzyczna oraz prezentacja multimedialna uświetniły apel zorganizowany przez nauczycielkę techniki i informatyki oraz nauczycielkę języka niemieckiego Szkoły Podstawowej w Sobótce.