Dnia 24 maja 2019 roku w Zespole Szkół Budowlano – Energetycznych odbył się międzyszkolny Konkurs Budowlany pod hasłem „Budownictwo to nas kręci.  Adresatami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych w tym również uczniowie klas gimnazjalnych.

Uczestnicy  konkursowych zmagań musieli wykazać się znajomością:

• prostych detali architektonicznych
  • znajomością usytuowania danego obiektu
  • sprzętu i narzędzi budowlanych
  • materiałów budowlanych
  • elementów charakterystycznych dla obiektów budowlanych
  • środków transportu
  • wymiarowania rysunków
  • ciekawostek budowlanych

W tegorocznej edycji brało udział 30 uczniów z powiatów: ostrowskiego, ostrzeszowskiego, pleszewskiego oraz kaliskiego. Naszą szkołę reprezentowała grupa 12 uczniów z klas VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjum.

Możemy się poszczycić IV miejscem, które zdobyła Karolina Garbarczyk. Wynik ten został ustalony dopiero po dogrywce pomiędzy 5 uczestnikami konkursu, którzy uzyskali taką samą ilość punktów.

Zwycięzcy otrzymali bardzo ładne i wartościowe nagrody, których sponsorami byli:

• Starosta Powiatu Ostrowskiego
  • Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego
  • Polski Związek Inżynierów i Techników Budowlanych w Poznaniu – oddział w Kaliszu
  • Dyrekcja Zespołu Szkół Budowlano – Energetycznych

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki oraz dyplomy.

Uczniowie zostali przygotowani przez mgr Renatę Marciniak – Kolendę i mgr Jolantę Matuszewska.

Wszystkim uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę w zmaganiach budowlanych bardzo dziękuję.

Już dziś zapraszam wszystkich chętnych chcących poszerzyć a następnie sprawdzić swoją wiedzę budowlaną.

Renata Marciniak – Kolenda

All-focus