Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby, zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

W roku 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego uczniowie naszej szkoływ dniach 24 – 25.10 2019 r.  pod kierunkiem nauczycielek: Haliny Grzegorczyk i Renaty Szymczak oraz przy współudziale księdza proboszcza parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i Św. Józefa w Sobótce Jana Ignasiaka włączyli się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.

W ramach akcji zostały wykonane w szkole dwie gazetki:

– „ 80 rocznica wybuchu II wojny światowej ‘’

– „Nigdy więcej wojny – wydarzenia wojenne w oczach dzieci”.

Ponadto uczniowie porządkowali na cmentarzu w Sobótce zaniedbane i opuszczone groby oraz odwiedzili groby zmarłych nauczycieli z Sobótki i Gutowa. Oddając hołd tym nauczycielom, zapaliliśmy symboliczne znicze.

 

Ponadto zorganizowaliśmy wycieczkę patriotyczną do kościoła wSobótce. Tam również zapaliliśmy znicz i złożyliśmy kwiaty ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły przy tablicy pamiątkowej z nazwiskami osób z Sobótki i okolic, którzy polegli w czasie II wojny światowej.

Angażując się w ogólnopolską akcję „Szkoła pamięta”, dołączyliśmy do społeczności szkół pielęgnujących pamięć o naszej historii.

 

 

dav

dav

dav

mde