Dnia 30 października  dzieci z klas I-III naszej szkoły wybrały się na wycieczkę do  Ostrowskiego Centrum Kultury, aby obejrzeć spektakl pt.: „ Alladyn ”. To bajka adresowana przede wszystkim do najmłodszych widzów. Spektakl ze specjalnie napisaną muzyką i piosenkami, wystawiony przez aktorów Teatru Wrocławskiego wywarł ogromne wrażenie na małych odbiorcach. Dzieci obejrzały  uroczy, mądry, zabawny  i  wzruszający  spektakl.Tematem przewodnim przedstawienia jest odwaga, dobre zachowanie, marzenia. Bohaterowie przeżywają wiele ciekawych sytuacji.
Dzieci z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały spektakl. Dla wielu uczniów była to kolejna wizyta w teatrze i zapewne nie ostatnia.

Efektem wycieczki było rozbudzanie wrażliwości na sztukę teatralną i bezpośredni kontakt z aktorem podczas oglądania spektaklu w teatrze. Dzieci  nauczyły  się  również kulturalnego  odbioru  sztuki  oraz  bezpiecznego  zachowania  podczas  jazdy

autokarem.