We wtorek, 6 lutego, w naszej szkole z inicjatywy p. Jolanty Zielezińskiej, nauczycielki j. polskiego obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego. Na ten dzień uczniowie wraz z opiekunami przygotowali własne interpretacje znanych bajek, legend oraz baśni. Nagłośnienie oraz oprawę muzyczną przygotował p. Maciej Kasprzak.

W dzień uroczystości zaszczycili nas swoją obecnością zaproszeni goście: Krzysztofa Walkowiak, sołtys wsi Sobótka, Ryszard Adamek, radny Gminy Ostrów Wielkopolski oraz Mateusz Byzia, młodszy kapitan z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Na początku wszystkich zebranych na sali gimnastycznej przywitał Dyrektor naszej szkoły – p. Ireneusz Paszek, który życzył przyjemnych wrażeń podczas oglądania interpretacji znanych utworów.

Podczas prezentacji uczniów pojawiły się takie dzieła jak:

„Brzechwa na wesoło” – kl. VII – opiekun: Mariola Kurkiewicz
„Smok” – kl. IIIb Gim. – opiekun: Renata Kolenda – Marciniak
„O dwunastu miesiącach” – kl. IVb – opiekun: Izabela Nowaczyk
Wiersze Tuwima – kl. IVa – opiekun: Magdalena Opelt
„Kopciuszek” – kl. IIb Gim. – opiekun: Damian Czaplicki
„Smok wawelski” – kl. V – opiekun: Jolanta Zielezińska
Klasy I-III SP – „Kopciuszek”
„Legenda o królowej Jadwidze” – kl. IIa Gim. – opiekun: Halina Grzegorczyk
„Rzepka” – IIIa Gim. – opiekun: Aneta Sójka

Bardzo dziękujemy uczniom oraz ich rodzicom za wkład włożony w przygotowanie inscenizacji.

Tekst i foto: Agata Kaźmierczak