15 listopada br. uczniowie z klas 4, 5 i 7a uczestniczyli w akademickim wydarzeniu popularyzującym naukę i sztukę. W ciągu tych dni tj. od 8 do 19 listopada naukowcy z poznańskich uczelni. Laboratorium Wyobraźni i poznańskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk poprzez laboratoria, warsztaty, pokazy doświadczeń i inne formy ukazujące uczestnikom świat pełen fascynujących zjawisk – świat, w który, nic nie jest takie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka, a nauka to zapierająca dech w piersiach przygoda, którą może przeżyć każdy.

XXIV Festiwalu Nauki i Sztuki to 8 organizatorów i 400 wydarzeń festiwalowych – czyli dla każdego coś miłego. Oczywiście ze względu na stan trwającej pandemii covid-19, wszędzie obowiązywał reżim sanitarny.

Nasi uczniowie podzieleni na grupy:

– uczniowie z klas 4 i 5 pod opieką mgr Renaty Marciniak – Kolendy

– uczniowie z klasy 7 a pod opieką mgr Filipa Gwoździa

Uczestniczyli w zajęciach dostosowany do ich wieku i zainteresowań.

Razem z p. Filipem Gwoździem dziękujemy naszym uczniom za udział w niecodziennych zajęciach i za wykazanie się ogromną wiedzą i umiejętnościami.

Wszystkich zainteresowanych rozwijaniem swoich zainteresowań biologicznych zapraszam na NOC BIOLOGÓW – już w styczniu.

Poniższe zdjęciach mówią same za siebie.

RKM