Uczniowie z klas I-III pod opieką pani: K.Kwietniewskiej, A.Andrzejewskiej, J.Brodali i J.Stawowskiej wybrały się do Muzeum Piekarstwa Vogtów w Pleszewie.

Podczas lekcji muzealnej dzieci miały możliwość poznać tradycyjne metody wyrabiania ciasta oraz zobaczyć narzędzia i stare maszyny, które ułatwiały pracę piekarzowi 200 lat temu. Uczyły się szacunku dla chleba i tradycji. Poszerzyły wiedzę o piekarstwie, zawodzie piekarza oraz jego historycznym warsztacie.

Najpierw prowadząca, instruowała jak się wyrabia i formuje ciasto, a dalej uczniowie, już własnoręcznie tworzyli swoje bułeczki, które przybierały najróżniejsze kształty. Tutaj przedszkolaki mogły puścić wodze fantazji!
Najmłodsi obejrzeli film o wypieku chleba oraz próbowali chleba pieczonego na zakwasie.

Na koniec każdy z obecnych otrzymał Dyplom Małego Piekarza.

Tekst: Karolina Kwietniewska