W dniach 09.05-11.05.2018 uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami panią Anetą Sójką, Marią Michalak, Pawłem Brajerem oraz Maciejem Kasprzakiem uczestniczyli w wycieczce do Karpacza.
Wrażeń było co nie miara, w pierwszy dzień uczniowie zdobyli Krzyżną Górę, zwiedzili zamek gotycki w Bolkowie a następnie przemaszerowali z Janowic Wielkich przez Bolczów do Schroniska Szwajcarka, gdzie przy ognisku i kiełbaskach był czas na odpoczynek.
W dniu drugim wszyscy zwiedzali Pragę, gdzie odwiedzili Starachowski Klasztor,Loretta, Hradczańskie Namesti, Praski Zamek, Katedrę Św.Witta, Stary Zamek Królewski, Bazylikę Św. Jerzego, Ogrody Zamkowe, Kościół Matki Boskiej Zwycięskiej, Most Karola po czym udali się po zakup pamiątek. Niektórym udało się spróbować napoju czeskiego kofole.
Na ostatni dzień wycieczki zaplanowane było zwiedzanie Skalnego Miasta w Adršpachu, gdzie podczas wędrówki uczniowie
przepłynęli łódeczkami po jeziorze. Podczas drogi powrotnej wszystkim dopisywał dobry humor, były śpiewy do których na akordeonie przygrywał pan Maciej Kasprzak.
Uważam, że wycieczkę można zaliczyć do udanych. Ale co na to uczniowie? Jakie wrażenia?

Aneta Sójka.