Merry Christmas, Buon Natale!

Podobnie jak w ubiegłym roku, z okazji Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klas 2 i 3 Zespołu Szkół w Sobótce wysłali kartki z życzeniami w języku angielskim do swoich rówieśników na południu Włoch.

Współpraca ze Szkołą I. C. Giovanni Falcone została nawiązana przez nauczycielkę języka angielskiego Justynę Aleksandrzak. „Uczniowie bardzo zaangażowali się w projekt, z niecierpliwością oczekiwali dnia kiedy otrzymają życzenia od swoich przyjaciół z Włoch.

W sumie otrzymaliśmy aż 37 kartek świątecznych z życzeniami w języku angielskim oraz włoskim” wspomina nauczycielka. Innowacyjny projekt miał na celu zmotywowanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez nawiązanie znajomości z rówieśnikami z innego kraju.

Tekst i zdjęcia: Justyna Aleksandrzak