Czas pandemii i nauki zdalnej wpłynął na izolację i wycofanie wielu osób. W naszej szkole chcemy zachęcić dzieci , by na nowo się poznały, zintegrowały, otworzyły na świat i przyjaźnie. Aby z otwartą głową i nowymi pomysłami mogły kontynuować naukę stacjonarnie a od września z nową energią i zaangażowaniem wrócić do nauki i swojej klasy. Dlatego w naszej szkole odbyły się warsztaty integracyjne i z rozwoju osobistego: „Poznać siebie, aby zrozumieć innych”, prowadzone przez pedagoga szkolnego. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas siódmych. Zajęcia odbywały się na boisku szkolnym i trwały 2 godziny, w wesołej i przyjaznej atmosferze. Celem warsztatów było uświadomienie uczniom jak wiele posiadają podobnych cech i pasji, które mogą ich łączyć i dać tematy do wspólnych dyskusji. Zauważyli, że od wielu lat są uczniami tej samej klasy, spędzą czas często razem poza szkołą, ale nie zawsze wiedzą czym interesują się ich rówieśnicy. Na pewno uświadomili sobie jak ważne są relacje między ludzkie i ,że warto o nie dbać i je rozwijać. Warsztaty cieszyły si ę dużym zainteresowaniem i będą kontynuowane również w młodszych klasach i w nowym roku szkolnym. Oto krótka fotorelacja z ww.
Beata Raczycka