1 czerwca to święto wszystkich dzieci. W tym dniu wręczono nagrody uczniom szkół podstawowych z subregionu kaliskiego w ramach konkursu organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego pt. „CZTERY PORY ROKU Z OZE”, który tematycznie związany był z odnawialnymi źródłami energii.
Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w siedzibie Urzędu Marszałka Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Podczas poniedziałkowej uroczystości Wicemarszałek Krzysztof Grabowski pogratulował uczestnikom konkursu oraz wręczył nagrody laureatom i wyróżnionym, wśród których była Zofia Losy – uczennica klasy VII.
Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego i obejmował dwie kategorie wiekowe. Uczniowie klas IV – VI mieli za zadanie przygotowanie plakatu, natomiast uczniowie klas VII – VIII zmierzyli się z częścią pisemna – polegająca na rozwiązaniu testu z zakresu odnawialnych źródeł energii oraz wykonaniem pracy w formie kalendarza na rok 2022.
Konkurs daje młodym wielkopolanom możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii – to z pewnością najlepsza inwestycja w przyszłość.
Uczniowie naszej szkoły biorący udział w ww. konkursie (w czasie nauczania zdalnego) przygotowani zostali przez mgr Renatę Marciniak – Kolendę – nauczycielkę biologii i j. polskiego.
RKM