I miejsce za ZAWAŁ SERCA

w POWIATOWYM KONKURSIE LITERACKIM

pod hasłem

„WALENTYNKOWY WIERSZ MIŁOSNY”

Tegoroczna osiemnasta edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Adresatami byli wszyscy chętni, którzy swoje myśli i uczucia umiejętnie przelewają na papier w pięknej formie literackiej. Uczestnicy konkursu wykazali się niezwykłą kreatywnością, poczuciem humoru i dystansem do siebie.

W konkursowych szrankach wzięli udział również Urszula Lewicka, Oskar Orłowski oraz Natalia Szymankiewicz uczniowie klasy 8 a z naszej szkoły.

Dnia 04 stycznia br. jury konkursowe wybrało najlepsze utwory w każdej z czterech kategorii. Zaś 12 lutego 2020 r. podczas uroczystości rozdania nagród uczestnicy konkursowych zmagań dowiedzieli się, kto z nich stanie na podium.

Natalia Szymankiewicz zajęła I miejsce

w kategorii – uczniowie klas 7 – 8 za wiersz pod tytułem „Zawał serca”.

Członkowie jury oprócz ogłoszenia wyników odczytali również recenzje każdego z nagrodzonych utworów, zaś aktorzy obecni na uroczystości recytowali najpiękniejsze strofy tegorocznych laureatów.

Uczniowie klasy 8a uczestniczący w konkursie zostali przygotowani przez

mgr Renatę Marciniak – Kolendę – nauczycielkę biologii i j. polskiego.