8 listopada w Szkole Podstawowej w Sobótce odbył się wyjątkowy koncert z głównym udziałem chóru męskiego „Echo” oraz uczniów naszej szkoły.

Zaproszenie na nasz uroczysty koncert przyjął Wójt Gminy Ostrów Wlkp. p. Piotr Kuroszczyk, który wręczył podziękowanie i wiązankę kwiatów szanownym Jubilatom z okazji 95 – lecia chóru.

Dziękujemy również za udział w koncercie wspaniałym naszym gościom: Radnemu Gminy Ostrów Wlkp. p. Ryszardowi Adamkowi, sołtysowi wsi Sobótka p. Krzysztofie Walkowiak oraz sołtysowi wsi Żychlin p. Edmundowi Stasiak i całej społeczności lokalnej.

Koncert był wyrazem wdzięczności dla tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Pragnęliśmy jednoczyć młodsze i starsze pokolenia poprzez wspólne przeżywanie prawdziwej dumy narodowej.

Była to niepowtarzalna okazja wspólnie podążać muzycznymi i poetyckimi ścieżkami w głąb historii Polski.
Chór męski „ECHO” pod kierownictwem prof. Andrzeja Ryłko powstał w 1923 roku czyli jest to 95 – znaczący jubileusz . Zespół ten łączy ze sobą ludzi miłujących muzykę, dającą wiele radości i wzruszeń.

Chór jest wizytówką kulturalną nie tylko miasta Ostrowa Wlkp. Koncertuje na estradach wielu polskich miast, a także w kilkunastu krajach europejskich. Wysoki poziom artystyczny, zdobyte nagrody i wyróżnienia stały się chlubą zespołu wspólnie z wieloma dyrygentami i właściwym mecenatem. Prezesem chóru jest Bernard Szatkowski.
Wykonawcami koncertu byli również uczniowie naszej szkoły, którzy poprzez trud i wysiłek oraz ćwiczenia zdobyli świetny warsztat poetycki i muzyczny, osiągając główne nagrody w różnych konkursach.

Poprzez koncert nasza szanowna widownia otrzymała wspaniałą lekcję historii połączoną z patriotyzmem.
Dziękujemy wszystkim artystom, szczególnie wyjątkowym gościom – męskiemu Chórze Echo, którzy zaszczycili naszą szkołę swoją obecnością.

Tekst: H. Grzegorczyk
Zdjęcia: Damian Czaplicki