11 listopada to symboliczna data, święto odzyskania Niepodległości przez Polskę.

W tym roku obchodzimy setną rocznicę tego Narodowego Święta.
8 listopada 2018 r. odbyła się szkolna akademia upamiętniająca to ważne wydarzenie.

Uczniowie klasy VI,VII, VIII i III b gimnazjum pod kierownictwem p. Haliny Grzegorczyk i p. Renaty Szymczak przygotowali przedstawienie o patriotycznym charakterze , wzbogacone o prezentację multimedialną oraz gazetkę ,,100 lat Polski Niepodległej” i główne symbole narodowe.

Zaproszenie na udział w uroczystym przedstawieniu przyjęły również: emerytowana nauczycielka historii  p. Elżbieta Adasiewicz, nauczyciel i rodzic p. Anna Orłowska oraz babcia ucznia naszej szkoły  p. Pelagia Szyszka.
Wyjątkowej atmosferze uroczystości sprzyjała recytacja samodzielnie napisanych wierszy przez uczniów naszej szkoły z cyklu ,,Strofy dla Ojczyzny”.

Oprawę muzyczną zapewnił szkolny zespół kierowany przez p. Macieja Kasprzaka.

W ramach uczczenia Narodowego Święta Niepodległości p. Halina Grzegorczyk przygotowała słodkie niespodzianki w związku z konkursem zbierania pamiątek historycznych i wspólnym przygotowaniem wystawy ,,Antologia niepodległości”.

Natomiast p. Jolanta Brodala, p.Karolina Kwietniewska i p.Agata Brandt rozdały nagrody wyróżnionym uczniom w konkursie logopedyczno – bibliotecznym
,,Patriotyczna zakładka”.

Była to niezapomniane, patriotyczne wydarzenie dla wszystkich pracowników i uczniów naszej szkoły. Występujący uczniowie zasługują na szczególne uznanie i wyróżnienie. Bardzo dziękujemy uczniom za wspaniałe recytacje oraz pomoc w organizacji akademii.

W hołdzie dla Niepodległej z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości dyrekcja, rodzice, pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej w Sobótce przygotowali historyczną Tablicę Pamiątkową.

Tekst: H. Grzegorczyk
Zdjęcia: Agata Brandt