W środę, 21 grudnia, uczniowie klasy Vb wraz z wychowawczynią – Agatą Kaźmierczak, wybrali się do przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Sobótce, aby dla najmłodszych „żaczków” odegrać scenkę pt. „Ktoś ukradł św. Mikołaja”, a także by zarecytować wiersze Jana Brzechwy.

Zabawa była wspaniała! Dzieci uważnie słuchały rozterek Śnieżynek, poszukujących zaginionego św. Mikołaja. Między innymi na scenie maluchy mogły zobaczyć pszczołę, piłkarza, biedronkę, śnieżynki, rycerza, czerwonego kapturka, a przede wszystkim św. Mikołaja, którego udało się odnaleźć i który dla maluchów przygotował pierniki. Dzieci odwdzięczyły się św. Mikołajowi i jego „drużynie” także słodkimi upominkami.

Po odegranej scence, uczniowie klasy Vb zarecytowali dzieciom wiersze J. Brzechwy, a wśród nich „Kłamczuchę”, „Samochwałę”, „Lenia” czy „Murzynka Bambo”. Z ust piątoklasistów popłynęła także piosenka, zaśpiewana wspólnie z przedszkolakami.

Bardzo dziękujemy pani Dyrektor Małgorzacie Pływaczyk za miłe przyjęcie oraz dyplomy wspierania akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. To dla nas bardzo znaczące wyróżnienie!

Tekst i zdjęcia: Agata Kaźmierczak