,,Bezpieczna droga do szkoły” to konkurs adresowany do dzieci z klas pierwszych szkół podstawowych, organizowany przez Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowie Wlkp.
W dniu 15 grudnia 2016 r. w Forum Synagoga nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników konkursu, w którym uczestniczyły nie tylko dzieci z miasta i gminy Ostrów Wlkp., ale również pierwszoklasiści z ościennych gmin.
Klaudia Walkowiak, uczennica klasy I SP w Sobótce, otrzymała nie tylko upominki, ale również została zapewniona wraz z opiekunem: Haliną Grzegorczyk, że nagrodzona praca wraz z innymi pracami dzieci nadrukowana zostanie na jednym z ostrowskich autobusów MZK.
,,Kolorowy autobus” ozdobiony pracami małych artystów to będzie wyjątkowy i niezapomniany prezent!

Tekst: Halina Grzegorczyk