W dniu 06 marca 2020 roku w czasie XXIV Targów Edukacyjnych „KreaTYwni” w Poznaniu odbyła się Gala Finałowa Wojewódzkiego Konkursu „Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, …”, którego organizatorem był Departament Edukacji i Nauki Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

W Gali Finałowej uczestniczyła pani Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, pani Dorota Kinal – Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Województwa Wielkopolskiego oraz goście zagraniczni.

Konkurs odbywał się dwuetapowo – rejon i województwo. Prace konkursowe wykonało łącznie 7 uczniów jednak w eliminacjach finałowych uczestniczyła i została wyróżniona praca uczennicy klasy 6a Amelii Kaźmierczak. Otrzymana podczas Gali nagroda nie była jedyną niespodzianką. Wszyscy nagrodzeni zostali zaproszeni przez Ambasadora Rolfa Nikela do Ambasady Niemieckiej w Warszawie.
Warto zaznaczyć, ze wpłynęło 800 prac, a cała gala była na żywo transmitowana na you tube.

Wszyscy uczniowie zostali przygotowani przez mgr Renatę Marciniak – Kolendę nauczycielkę biologii i języka polskiego.