14 październik w naszej szkole był nie tylko ważny ze względu na to, że to Dzień Edukacji Narodowej i  Dzień Nauczyciela, ale jedno z ważniejszych dni dla pierwszoklasistów. To właśnie oni zostali tego dnia pasowani na ucznia.

Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w świąteczne stroje galowe, przepiękna dekoracja sali przygotowana przez wychowawczynię Panią Karolinę Kwietniewską i Panią Jolę Brodale.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonała Dyrektor Szkoły Gabriela Wejman. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej im. Ludwika Szymoniaka w Sobótce.

Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów przez Panią Dyrektor. Ciepłe i miłe słowa skierowała do pierwszoklasistów Pani Dyrektor. Życzyła im samych miłych chwil w szkole . Dzieci otrzymały niespodzianki od swoich Rodziców , Wychowawczyni i Rady Rodziców.

Te  ważne chwile związane ze szkołą utkwią im na długo w pamięci. Na pewno dzieci będą starały się „ swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom”.

Gratulujemy i witamy nowych Uczniów naszej szkoły.