Udział młodzieży z naszej szkoły w Poznańskich Targach Edukacyjnych, był możliwy gdyż działo się to „przy okazji” wyjazdu uczennic i nauczycielki na galę finałową podsumowująca Wojewódzki Konkurs pod hasłem „Polacy w świecie znani ….” .

Ww. uroczystość rozpoczynała się dopiero o 1500, dlatego godziny od naszego przyjazdu do Poznania aż do godziny rozpoczęcia uroczystości wręczenia nagród, spędziłyśmy na zwiedzaniu stoisk promujących nie tylko szkoły średnie ale i szkoły wyższego szczebla – akademie, politechniki, uniwersytety, … . Największe nasze zainteresowanie wzbudziły szkoły wojskowe takie jak Akademi Morska w Szczecinie, Akademia Wojsk Ladowych, Lotnicza Akademia Wojskowa.  Nasz udział w targach był jednym z elementów doradztwa zawodowego

Nie lada gradką było zwiedzanie Poznańskich Targów Ksiażki. Tu widziałyśmy najprawdziwsze manuskrypty czyli historyczne zabytki piśmienicze. Zachwycała nas nie tylko kaligraficznie zapisana treść dzieła, ale również złota bogto zdobiona okładka. Prawdziwe dzieła sztuki! Będąc na Targach Książki, miałyśmy okazję do spotkań z autorami książek i komiksów. Każdy zwiedzajacy mógł znaleźć tu coś dla siebie.

All-focus