Dnia 29 maja 2018 r. w auli Zespołu Szkół Usługowych w Ostrowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie VI edycji Powiatowego Konkursu „POETYCKA WIOSNA”. Było ono okazją do spotkania się miłośników poezji. Jury oceniło 74 wiersze nadesłane przez 37 młodych poetów.

Dyrektor Zespołu Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim Dariusz Kaczmarek, powitał wszystkich zebranych i zaprosił w podróż do świata poezji, pełnego czaru, fantazji i refleksji. Uroczystość swą obecnością zaszczycili: Paweł Rajski – Starosta Powiatu Ostrowskiego i Tomasz Tomalak – starszy wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Kaliszu. Jury w składzie: Anita Pawlak, Agata Pawlaczyk-Wieczorek, Stefania Pichet i Alina Szymczak oceniło nadesłane wiersze w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów klas gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

Do konkursowych zamagań stanęło czworo uczniów klasy 3 b gimnazjum. W ocenie jury autorski wiersz napisany przez naszą koleżankę Esterę Filipiak zdobył III miejsce. Ww. uczniowie zostali przygotowani przez mgr Renatę Marciniak – Kolendę nauczycielkę biologii i j. polskiego.


W drugiej części uroczystości odbyła się promocja tomiku wierszy „Poezja obecna w szkole. Wybór wierszy i fotografii uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu ostrowskiego”. Inicjatorką przedsięzwięcia jest Teresa Kuleszewicz. Ilustrowany tomik ukazał się dzięki wsparciu Starosty Powiatu Ostrowskiego i Dyrektora Zespołu Szkół Usługowych. Słowami Ewy Lipskiej „Dobrze, że jest jeszcze taki kraj, który jest wszędzie i nazywa się Poezja ” w świat pełen marzeń, pytań i rozterek, zebranych wprowadzili uczniowie Zespołu Szkół Usługowych. Zaproszeni mieli okazję obejrzeć wystawę fotografii uczniów ZSU, ilustrujących tomik „Poezja obecna w szkole”. Spotkanie uświetniła swym śpiewem Kinga Kulas. Organizatorzy, dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół Usługowych dziękują uczestnikom POETYCKIEJ WIOSNY 2018 i ich opiekunom za udział w konkursie.