Uczennice gimnazjum laureatkami wojewódzkiego konkursu
„Nasz pomysł na ochronę środowiska”🎉📣

W dniu 07.06.2019r. podczas uroczystej gali w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu nastąpiło rozstrzygnięcie wojewódzkiego konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska – IV edycja – Nasz wpływ na zmiany klimatyczne”, którego organizatorem był Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Na uroczystość zostali zaproszeni przedstawiciele władz samorządowych, wójtowie i burmistrzowie, dyrektorzy szkół oraz laureaci konkursu wraz z opiekunami.

Zespół z naszej szkoły w składzie: Dominika Balcer, Kinga Łukasiewicz oraz Sylwia Pasiak pod kierunkiem p. Renaty Szymczak startował w kategorii „List do sąsiada” dla uczniów szkół ponadpodstawowych (gimnazja oraz szkoły średnie) z województwa wielkopolskiego.

Ogółem w konkursie w dwóch kategoriach (I kategoria: klasy IV-VIII szkoły podstawowe, II kategoria – szkoły ponadpodstawowe) wzięło udział 135 uczniowskich 3 – osobowych zespołów.

W kategorii „List do sąsiada” jury przyznało nagrodę główną oraz cztery wyróżnienia. Wśród wyróżnionych znalazł się między innymi nasz zespół.

Zadaniem uczniów było sporządzenie listu propagującego prawidłowe postępowanie na rzecz najbliższego środowiska – domu, gminy, województwa. Uczennice z naszej szkoły napisały list do sąsiada, w którym przedstawiły zachowania szkodzące środowisku oraz sprzyjające jego poprawie, a następnie zachęciły sąsiada do podejmowania działań mających na celu przeciwdziałanie niekorzystnym zmianom klimatycznym, które są skutkiem zanieczyszczenia środowiska… i udało się!

Dziewczyny zdobyły czwarte wyróżnienie, dyplomy i nagrody. Otrzymaliśmy również symboliczne drzewko przypominające o potrzebie dbania o naszą planetę, grawerowaną tabliczkę pamiątkową oraz listy gratulacyjne dla szkoły i Wójta Gminy Ostrów Wlkp.

Uroczystą galę uświetnił występ młodzieżowej grupy muzycznej.

Gratulujemy zespołowi uczennic osiągniętego sukcesu.

Zdjęcia i tekst: Renata Szymczak