II miejsce dla naszego Wiktora Bartoszyka z klasy 2!

W piątek, 7 grudnia, w naszej szkole odbył się III Gminny Konkurs Logopedyczno-Recytatorski pt.: „Trudnych głosek się nie boimy, do barw biało-czerwonych należymy” pod patronatem Piotra Kuroszczyka – Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski oraz przy wsparciu Rady Rodziców działającej przy naszej szkole, a także p. Leszka Urbaniaka, z firmy „Saul” z Gorzyc Wielkich.

Oprócz wspaniałych uczestników oraz ich opiekunów nasze zaproszenie przyjął radny gminy – Ryszard Adamek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Sobótce – Gabriela Wejman. Gościnnie wraz z opiekunką p. Magdaleną Potaśniczak przybyły do nas z Publicznego Przedszkola w Sobótce: Martyna Przybylska oraz Aleksandra Kierzkowska, które także zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie.

Aż 17 małych „żaczków” z klas I-III, z 9 szkół Gminy Ostrów Wielkopolski zmagało się z recytacją trudnych wierszyków. Konkurs zorganizowały panie: Agata Brandt – logopeda, Jolanta Brodala – bibliotekarz, Karolina Kwietniewska oraz Arleta Andrzejewska, nauczycielki nauczania zintegrowanego.

Naszą szkołę w zmaganiach reprezentowali: Wiktor Bartoszyk, z klasy 2 oraz Liwia Witkowska z klasy 1. Uczniowie recytowali wspaniale!

Wiktor zdobył II miejsce a przygotowała go p. Karolina Kwietniewska. Gratulujemy!

W dzień konkursu dziewczęta z klasy 7b: Anna i Olga Kiełtyka, Barbara Kaźmierczak poprzedziły recytację występem muzycznym a chłopcy – Jan Potaśniczak oraz Igor Stasik prezentacją własnych wierszy. Następnie odbyła się główna część konkursu, recytacje, po czym dzieci udały się do sali, gdzie czekała na nich miła niespodzianka. Pani Karolina Kwietniewska przygotowała kącik plastyczny. W tym czasie opiekunowie oraz goście odpoczywali przy słodkim poczęstunku.

Komisja w składzie: p. Natalia Kozieras – przedstawiciel Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach Wielkich (filia Sobótka), p. Arleta Andrzejewska – nauczyciel SP Sobótka oraz p. Marlena Jeziorek – logopeda z SP Gorzyce Wielkie wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Zofia Mrotek, Zespół Szkolno-Przedszkolny we Wtórku.

II miejsce – Wiktor Bartoszyk, Szkoła Podstawowa w Sobótce.

III miejsce – Aleksandra Rynowiecka, Szkoła Podstawowa w Łąkocinach.

Wyróżnienia:

Maja Cepa, Szkoła Podstawowa w Szczurach.

Jakub Kaźmierczak, Szkoła Podstawowa w Lamkach.

Przemysław Stempin, Szkoła Podstawowa w Gorzycach Wielkich.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że konkurs mógł się odbyć. Dziękuję Panu wójtowi, Piotrowi Kuroszczykowi za ufundowanie wspaniałych nagród, Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Sobótce za dofinansowanie konkursu oraz wsparcie w działaniach, p. Leszkowi Urbaniakowi z firmy „Saul” z Gorzyc Wlk., Rodzicom, którzy pomagali podczas organizacji konkursu, nauczycielom za wyrozumiałość i wszystkim tym, którzy nas wspierali!

Tekst i foto: Agata Brandt, Jolanta Brodala