W dn. 20.11.2018r. w Auli Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu odbyło się wręczenie dyplomów i nagród laureatom i wyróżnionym uczniom Konkursu Informatyczno – Polonistycznego „Adam Asnyk – poeta, który urodził się w Kaliszu.”

Organizatorem konkursu był Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy nr 1 przy współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu, a patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Kalisza i ODN w Kaliszu.

Zadanie uczestników polegało na utworzeniu prezentacji multimedialnej związanej z życiem i twórczością Adama Asnyka. Antek Lorenc- uczeń klasy VIIa, pod kierunkiem nauczycielki informatyki – Renaty Szymczak, wybrał początkowy okres życia Adama Asnyka, a mianowicie jego dzieciństwo i wczesną młodość, spędzone w Kaliszu.

Pracy było niemało, ale została ona uwieńczona sukcesem, gdyż Antek podczas finałowej uroczystości stanął na podium, zajmując II miejsce i tym samym godnie reprezentując naszą szkołę.

Uroczystość wręczenia nagród uświetniły młodziutkie wokalistki z Młodzieżowego Domu Kultury ciekawym repertuarem piosenkarskim.

Interesujące były również prelekcje, które wygłosiły: p. Bogumiła Celmer z Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu oraz p. Aneta Kolańczyk – wybitny asnykolog.

Gratulujemy Ci Antku sukcesu!

Tekst: Renata Szymczak
Zdjęcia: Anna Jańczak – Lorenc