Rok 2016 został ustanowiony Rokiem Henryka Sienkiewicza. Inicjatywa ta została podjęta dla upamiętnienia 100 rocznicy śmierci wielkiego pisarza, działacza społecznego i patrioty. W Roku Sienkiewicza Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu zorganizował Konkurs Informatyczno – Polonistyczny na prezentację multimedialną pt. „Henryk Sienkiewicz – nasz noblista, pisarz, który poruszał naszą wyobraźnię”.

W konkursie wziął udział uczeń naszej szkoły Antoni Lorenc z klasy V a, który pod kierunkiem nauczycielki Renaty Szymczak wykonał prezentację multimedialną o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. Główną część prezentacji stanowiły piękne ilustracje do powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy” wykonane przez Antka w programie Paint.

Jury doceniło starania naszego ucznia, przyznając mu zaszczytne I miejsce. Jest to bardzo duże osiągnięcie, gdyż w konkursie wzięło udział około 130 uczniów z Wielkopolski.
Uroczyste wręczenie laureatom konkursu dyplomów i nagród odbyło się dn.16 stycznia 2017 r. w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. Było ono połączone z koncertem kolęd.

Gratulujemy Antkowi sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć.

Tekst: Renata Szymczak