W dniu 30.04.2018 r. w sali Cechu Rzemiosł Różnych w Ostrowie Wlkp. odbył się finał powiatowy XI Turnieju Wiedzy o Zdrowiu dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych, którego organizatorem był Zarząd Rejonowy PCK w Ostrowie Wlkp.

Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży szkolnej poprzez zwiększenie zasobu wiedzy o zdrowiu – zagrożeniach zdrowotnych i sposobach ochrony zdrowia. Należało również wykazać się znajomością historii
i działalności Polskiego Czerwonego Krzyża.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VII Karolina Garbarczyk, która zajęła III miejsce. Koordynatorem konkursu w szkole była p. Renata Szymczak – opiekun Szkolnego Koła PCK.

Serdecznie gratulujemy Karolinie wysokiego miejsca w turnieju i zachęcamy wszystkich uczniów do zachowań sprzyjających zdrowiu.