W dniu 23.11.2018r. w Szkole Podstawowej w Gorzycach Wielkich odbyły się eliminacje gminne Policyjnego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie „Najlepszy z najlepszych” dla uczniów klas piątych.

Jego organizatorem była Powiatowa Komenda Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Turniej dotyczył wiadomości o policji i znajomości zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życia codziennego. O zwycięstwie decydowała wiedza uczestników, a także szybkość odpowiedzi oraz odrobina szczęścia, ponieważ zakres pytań był bardzo szeroki i różnorodny.

Naszą szkołę reprezentował Maciej Tama – uczeń klasy Vb. Chociaż Maciek nie stanął na podium, to można mu pogratulować, ponieważ podczas eliminacji szkolnych zdobył największą ilość punktów spośród wszystkich uczniów, którzy przystąpili do turnieju.

Tekst i zdjęcia: Renata Szymczak