11 czerwca 2018r. w Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii”. W bieżącym roku zorganizowano już XX jego edycję. W pierwszym z trzech etapów wzięło udział ponad 1400 uczniów, w tym koleżanki i koledzy z naszej szkoły. Uczestnicy na pierwszym i trzecim etapie pisali dyktando, natomiast drugi etap polegał na rozwiązaniu testu ortograficzno-interpunkcyjnego. Dwie uczennice naszej placówki przygotowane przez panią Izabelę Nowaczyk – Aleksandra Gałczyńska i Kinga Łukasiewicz – perfekcyjnie poradziły sobie na pierwszym i drugim etapie konkursu. Tym właśnie sposobem weszły do finału i stały się laureatkami. Nasze uczennice znalazły się w pierwszej dziesiątce uczniów klas siódmych, drugich gimnazjalnych i trzecich gimnazjalnych. To naprawdę wielki sukces!