Dnia 27 października 2018 roku grupa sześciu uczennic z klasy 3B gimnazjum wraz z opiekunkami: mgr Izabelą Nowaczyk i mgr Katarzyną Talagą udała się do Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie na finał O!błędnego Dyktanda zorganizowanego przez Pilot Pen Polska. Do finału na żywo przez internetowe eliminacje zakwalifikowały się dwie uczennice: Dominika Balcer i Aleksandra Gałczyńska. Zostały one zaproszone na event drogą e-mailową. Warto nadmienić, że dziewczyny znalazły się w finałowej grupie, pokonując około sześć i pół tysiąca uczestników z całej Polski. Do ostatniego etapu zakwalifikowało się pierwsze 500 osób z rankingu. Finałowy tekst dyktanda pt. „Urodzinowy kogel-mogel” podyktował znany dziennikarz Maciej Kurzajewski. Na wszystkich gości czekało wiele atrakcji m.in. zajęcia taneczne razem z Egurrola Dance Studio, szkoła językowa, szkoła rysunku, szkółka piłkarska Legii Warszawa oraz możliwość spotkania sławnych osób, tj.Sheo i Kingę Sawczuk oraz innych, którzy zasłynęli poprzez nagrywanie filmików na Tik Tok’u oraz Youtube. O godzinie 16.30 zostały ogłoszone wyniki dyktanda. Spośród ponad 350 osób, którzy dotarli na finał wyłoniono 10 najlepszych, a wśród nich obłędnego mistrza ortografii. Niestety w czołowej dziesiątce zabrakło naszych dziewczyn, ale jak mówiły poradziły sobie z dyktandem bardzo dobrze. Wiemy, że mistrzyni w grupie starszej nie popełniła żadnego błędu, a średnia ilość błędów popełnianych przez uczestników, jak poinformowali organizatorzy, wyniosła około czterdziestu. Jedna z naszych dziewczyn popełniła tylko sześć błędów, druga bardzo podobnie, więc wypadają w tym zestawieniu bardzo dobrze. Gratulujemy im takiego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów!