ZAMIAST ŻYCZEŃ WIELKANOCNYCH

W WIELKI WTOREK poprzedzający najważniejsze dla chrześcijan święta ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zamiast życzeń wielkanocnych przygotowali misterium w oparciu o staroangielski tekst pt. „SEN o KRZYŻU”.

Udział w przedstawieniu na pewno nie był występem czy odtworzenie powierzonych ról, ale była to modlitwa. W ten sposóbprzez nasz udział w spotkaniu staliśmy się świadkami męki i zmartwychwstania naszego ZBAWICIELA. Poprzez to misterium każdy z nas mógł wyrazić swoje świadectwo wiary w Jezusa Chrystusa i swojeprzywiązanie do Krzyża Świętego.
Czas Wielkiego Postu skłania nas do patrzenia na KRZYŻ Jezusa Chrystusa, na znak miłości Boga do człowieka, dzięki któremu dokonało się zbawienie każdego z nas. Jak przypomina wielkopostna pieśń „Zbawienie przyszło przez KRZYŻ”, i ten właśnie Krzyż jest bramą do naszego zbawienia.W każdy piątek Wielkiego Postu w uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej, bo tak naprawdę nie można zrozumieć samego siebie, sensu swojego życia i wielkości miłości Bożej bez uświadomienia sobie ofiary, jaką Jezus Chrystus złożył na KRZYŻU za mnie, za ciebie, za każdego z nas.
Gorąco zachęcamy wszystkich, którzy chcą przeżyć ten szczególny czas w wyjątkowy sposób, ale także tych, którzy pogubili się w swoim życiu, którzy odwrócili się od KRZYŻA, do wsłuchania się w słowa misterium „SEN o KRZYŻU”, by na nowo rozbudzić w sobie wiarę w tajemnicą naszego zbawienia, by zbliżyć się do miłości Boga. Zwróćmy uwagę na to, co nieprzemijające i wieczne, na Bożą miłość i miłosierdzie płynące z poranionego serca Jezusa.
Spektakl przygotowały mgr Renata Marciniak – Kolenda- nauczycielka biologii i j. polskiego oraz mgr Elżbieta Szaroleta – nauczycielka religii i WDŻ.
Oprawa muzyczna i nagranie misterium – mgr Maciej Kasprzak – nauczyciel muzyki i plastyki
W spektaklu uczestniczyli:
– Wojciech Garbarczyk – klasa 8 a