Wycieczka pełna wrażeń
W dniu 6.10. 2021 r. odbyła się wycieczka uczniów klas IV, VII a, VII b, VIII a
i VIII b do Dobrzycy pod opieką nauczycieli: Haliny Grzegorczyk, Jolanty Matuszewskiej oraz Renaty Szymczak. Punktem kulminacyjnym wycieczki było zwiedzanie okazałego pałacu w Dobrzycy, w którym obecnie mieści się Muzeum Ziemiaństwa. Z dużym zaciekawieniem wysłuchaliśmy lekcji historii Pani przewodnik o codziennym życiu ziemian i zajęciach mieszkańców
pałacu, wzbogaconą ciekawostkami na temat życia służby. Niezapomniane były również zagadki i różne niespodzianki związane z dziejami pałacu.
Pogoda w dniu wycieczki dopisała, więc mogliśmy podziwiać w jesiennej, barwnej szacie rozległy park wokół pałacu ze stawem oraz wolierą z ptactwem ozdobnym. Na terenie parku godna zobaczenie była również galeria, w której zaprezentowane były prace artysty – plastyka przedstawiające postacie z filmów Walta Disneya.
W drodze powrotnej do szkoły, wstąpiliśmy do znanej i smacznej pizzerni w Dobrzycy.
Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Z uśmiechem na ustach wróciliśmy do szkoły w Sobótce.

rbt

rbt