W dniach 14- 15 maja odbyła się dwudniowa wycieczka do Karpacza i Skalnego Miasta w Czechach. Uczestnikami byli uczniowie naszej szkoły z klas IV – VII. Opiekunami tejże wyprawy były panie: Arleta Andrzejewska, Jolanta Brodala, Mariola Kurkiewicz i Jolanta Zielezińska. Wycieczka odbywała się pod okiem czujnego przewodnika, który chętnie odpowiadał na nasze pytania i zorganizował ciekawy konkurs, którego celem było zbieranie pamiątkowych pieczątek z ciekawych miejsc. W pierwszym dniu zwiedziliśmy Kościół Pokoju w Świdnicy, Zamek Gotycki w Bolkowie oraz wiele atrakcji w Karpaczu: Zaporę Wodną na rzece Łomnica, tor saneczkowy, Świątynię Wang i Interaktywną Wystawę Klocków Lego. Oddychając świeżym powietrzem podziwialiśmy piękne widoki, a najwięcej frajdy sprawiła nam możliwość zjeżdżania torem bobslejowym i zabawa klockami lego. Po południu udaliśmy się do naszego hotelu Concordia. Po obiadokolacji mogliśmy grać w świetlicy w bilard. Drugiego dnia udaliśmy się do Skalnego Miasta w Czechach.To niezwykłe miejsce, to formy skalne zbudowane z piaskowca płytowego, malowniczo i wspaniale wyrzeźbione 100 metrowe skały, z których prawie każda ma swoją nazwę,np.: Fotel Karkonosza, Fotel Babci, Głowa Cukru, Żółwia, Organy itp. Znajduje się tutaj również piękne jeziorko. W jego turkusowej tafli odbijały się okoliczne skały i drzewa. Dotarliśmy do niego po metalowych schodach, a atrakcją był przepływ wieloosobową łódką z przewodnikiem, który pokazywał nam Szuwarka, Topielca, Słonia, Rumcajsa. Przechodziliśmy również przez bramę, która prowadziła do Narnii naszych filmowych bohaterów lektury. Idąc przez wąskie przejścia, po drewnianych kładkach, pomiędzy pionowymi skałami, dotarliśmy do wodospadu. Kierując się do wyjścia, skały co kilka metrów zaskakiwały nas inną formą i ukształtowaniem. Wycieczka dostarczyła nam wielu wrażeń i pozostawiła wiele miłych wspomnień, a zakupione pamiątki będą nam przypominały te wesołe chwile. Wszystkie zwiedzane przez nas miejsca są godne polecenia.