Wielkopolskie Dni Energii (WDE) to przedsięwzięcie nawiązujące do Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii (ang. EuropeanSustainable Energy Week – EUSEW), który organizowany jest co roku w Brukseli.

Celem Wielkopolskich Dni Energii jest propagowanie idei stosowania odnawialnych źródeł energii, efektywności energetycznej, racjonalnego wykorzystania energii oraz szeroko pojętej gospodarki niskoemisyjnej, co ma sprzyjać zrównoważonemu rozwojowi Regionu.

Tegoroczne przedsięwzięcie „Wielkopolskie Dni Energii 2020 – warsztaty i konkursy” uzyskało dofinansowanie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w ramach edukacji ekologicznej.

W tym roku w związku z sytuacją jaka wynikła z powodu COVID-19, Samorząd Województwa Wielkopolskiego postanowił wyjść naprzeciw nowym wyzwaniom i zorganizował warsztat, które w przypadku naszej szkoły odbywały się w:

• formie stacjonarnej dla uczniów klas 1 – 3 (w dniach 03.11.2020 r. – 06.11.2020 r.) – warsztaty
  • formie on-line dla uczniów klas 4 – 6 (w dniach (9.11.2020 r. – 13.11.2020 r.) – webinarium; konkurs OZE

Tematyka warsztatów dotyczyła odnawialnych źródeł energii, zrównoważonego wykorzystania energii oraz ochrony środowiska naturalnego i była dostosowana do wieku i możliwości uczestników przedsięwzięcia.

Oprócz warsztatów zorganizowano szkolne eliminacje konkursu pod hasłem ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII.

Nagrody dla uczestników warsztatów i konkursu sfinansowane zostały z  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

W realizację ww. działań włączyły się:

EWS:

– p. mgr Karolina Kwietniewska  – edukacja wczesnoszkolna

– p. mgr Arleta Andrzejewska – edukacja wczesnoszkolna

– p. mgr Joanna Stawowska – edukacja wczesnoszkolna

PRZYRODA:

– p. mgr Jolanta Brodala – przyroda

BILOGIA:

– mgr Renata Marciniak – Kolenda, która również była szkolnym koordynatorem całego przedsięwzięcia

RKM