Czekamy na nią zawsze z wielkim wytęsknieniem…  Dzięki niej marzec bywa najpiękniejszy. Przyszła i w tym roku, a my zrobiliśmy wszystko, by przywitać ją z honorami. 21 marca odbył się pierwszy w historii naszej szkoły Dzień Talentów. Każdy, kto odkrył już swoją pasję, mógł ją zaprezentować przed uczniami oraz oczywiście jury, które ostatecznie wyłoniło finałową ósemkę:

I miejsce zajął Mateusz Gałczyński, który zaprezentował swoje umiejętności pływackie w krótkim filmiku oraz zachęcił do aktywności fizycznej,

II miejsce zdobyła Liwia Witkowska, która wzruszyła wszystkich piękną recytacją wiersza,

III miejsce przyznane zostało Natalii Szymankiewicz, która zachwyciła nas swoim talentem wokalnym,

IV miejsce należało do Amelii Kaźmierczak, której śpiew wywołał u nas ciarki,

V miejsce zajął Wiktor Bartoszyk z przesłodkim wykonaniem popularnej piosenki,

VI miejsce trafiło do Jana Potaśniczaka, który zaprezentował swoje piękne wiersze,

VII miejsce zdobył Bartosz Śmigielski, którego talent plastyczny wywołał u nas podziw,

VIII miejsce zostało przyznane Danielowi Kałążnemu, który rozbudził wśród publiczności niezwykłą energię  swoim wykonaniem młodzieżowej piosenki.

Dodać trzeba, że poziom wszystkich prezentacji był bardzo wysoki i dlatego słowa uznania należą się wszystkim uczestnikom. Miłym uzupełnieniem występów były nagrody dla najlepszych ośmiu talentów ufundowane przez Radę Rodziców –głośnik  Bluetooth JBL  , słuchawki SONY , a czekolady dla wszystkich odważnych i utalentowanych uczniów.

Oprócz talentów uczniowie mogli również zaprezentować teledyski, tańcząc do wybranych piosenek. Swoje wykonania zaprezentowały klasy I-III szkoły podstawowej  oraz dziewczyny  i chłopacy z klasy VI. Występy były tak świetne, że komisja zdecydowała się przyznać trzy równorzędne  miejsca.

Uczniowie mogli wykonać również fantazyjne,wiosenne kapelusze. Tutaj również kreatywności nie zabrakło, a nasze oczy ujrzały niezwykle kolorowy pokaz mody. Jury ostatecznie przyznało:

I miejsce klasie I oraz VI,

II miejsce klasie II, IVb, Va oraz VIIb,

III miejsce klasie Vb oraz III.

W tym dniu uczniowie do szkoły przyszli ubrani niezwykle kolorowo, a o tęczowe buźki naszych młodszych kolegów zadbały makijażystki, które tworzyły arcydzieła na policzkach i rękach uczniów.

Za ten niezwykle emocjonujący dzień dziękujemy wszystkim organizatorom, którym należy się złoty medal.

Dominika Balcer