VII Wielkopolski Konkurs Historyczny ,,Marszałek Józef Piłsudski”, do którego zgłosiły się uczennice naszej szkoły klasy Vb, objęty był patronatem honorowym Wojewody Wielkopolskiego oraz patronatem honorowym i wsparciem finansowym Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

W dniu 8 marca br. wyłoniono w eliminacjach szkolnych dwie dwuosobowe drużyny w składzie: Aleksandra Walczak, Oliwia Jaworska, Emilia Walkowiak i Zofia Losy. Dziewczęta przystąpiły do rozgrywanego za pośrednictwem Internetu etapu wojewódzkiego konkursu pod opieką nauczyciela historii – p. Haliny Grzegorczyk.

Konkurs polegał na rozwiązaniu 20 – zadaniowego testu jednokrotnego wyboru. Średni wynik uzyskany przez uczniów szkół podstawowych w etapie wojewódzkim konkursu to 51, 6% poprawnych odpowiedzi, a średni czas pracy drużyn z testem to 10 minut 5 sekund. Natomiast wynik jednej z drużyn naszej szkoły to 9 zadań, a czas pracy to 9 minut i 35 sekund.

Wszystkie uczennice, mimo że rywalizowały z uczniami szkół podstawowych na etapie wojewódzkim i brały udział w tym konkursie pierwszy raz, uzyskały świetny wynik.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst: H. Grzegorczyk