Szanowni Państwo!

W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych,tj. od 12 marca do 10 kwietnia 2020 r. związanego ze stanem epidemiologicznym w kraju, nauka w Szkole Podstawowej w Sobótce będzie realizowana w sposób zdalny.

W dniach od 12 marca do 10 kwietnia 2020 r. Szkoła Podstawowa w Sobótce będzie zamknięta.

Jednocześnie informujemy, że od 25 marca nauczanie realizowane będzie za pomocą metod i technik kształcenia na odległość z wykorzystaniem dziennika elektronicznego, portali edukacyjnych oraz różnych sieci i komunikatorów społecznościowych, które określi nauczyciel w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami.
Postępy uczniów w nauce będą monitorowane i oceniane (oceny jak dotychczas będą widoczne w e-dzienniku).
Sposób weryfikacji wiedzy i umiejętności uczniów (a więc kwestie dotyczące oceniania bieżącego) nauczyciele określą indywidualnie z uczniami i ich rodzicami.
Prace uczniów mogą być realizowane i oceniane z wykorzystaniem ćwiczeń online, przesłane mailem, przez SMS lub inny ustalony z nauczycielem komunikator oraz z wykorzystaniem dysku Google a także wideołącza w czasie rzeczywistym w zależności od możliwości technicznych.
Nauczyciele będą dostępni online w godzinach wynikających z planu lekcji oraz w innym czasie w uzgodnieniu z uczniami i ich rodzicami w związku z różnymi możliwościami technicznymi wynikającymi z możliwości dostępu do sprzętu i sieci przez uczniów.
Nauczyciele deklarują, że w wyniku wspólnych ustaleń przesyłane materiały i praca nad nimi będzie ograniczać się do realizacji minimum podstawy programowej celem zachowania zasad higieny pracy przy komputerze. W przypadku uczniów klas I – III szkoły podstawowej nauczyciel poinformuje rodziców o dostępnych materiałach, a także możliwych formach i sposobach ich realizacji przez dziecko w domu.