ZAPRASZAM do włączenia się w obchody szkolnego Dnia Ziemi 2022

Hasło tegorocznej edycji brzmi „ZAINWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ”

DROGIE UCZENNICE I UCZNIOWIE 4 – 8 !!!

Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi zapraszam Was do wspólnego świętowania a właściwie pokazania w jaki sposób każdy z Was INWESTUJE W NASZĄ PLANETĘ. Proszę, abyście podjęli się realizacji poniższych zadań.

Zadanie 1 – dla zespołów klasowych

Każda klasa wykonuje jedne „LAS W SŁOIKU” (słoik o pojemności 3 litrów) – do 20 kwietnia musi być dostarczona do p. R. Marciniak – Kolendy (kantorek nr 1) – liczy się kreatywność

Linki do prezentacji, w jaki sposób samodzielnie stworzyć „LAS W SŁOIKU”

Zadanie 2 – dla zespołów klasowych

Każda klasa pisze autorski wiersz, który dotyczy tematu przewodniego tegorocznego DNIA ZIEMI tzn. „ZAINWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ”. Pracę należy przesłać na adres renata.marciniak02@interia.pl do 20 kwietnia 2022 r.

Zadanie 3 – indywidualne

(w przypadku zadania 2 obowiązuje podwójna punktacja im większy % uczniów z danej klasy weźmie udział w realizacji zadani klasa otrzyma nagrodę)

Po lekcjach wyłącz komputer i wyjdź z domu:

Zadbaj o czystość swojego otoczenia – posprzątaj śmieci w swojej okolicy (własne podwórko, skwerek, park, plac zabaw, fragment chodnika przed domem, itp.)

Posegreguj śmieci (po zakupach, sprzątaniu terenu, po pracy w ogrodzie, itp.).

Podaruj przedmiotom drugie życie (wykonaj z surowców wtórnych ozdobę ogrodową lub pojemnik na rośliny, itp.).

Zmniejsz emisję CO2 wsiądź lub przesiądź się na rower, hulajnogę, rolki (pojedź na wycieczkę min. 15 minutową).

Idź na spacer i sfotografuj piękno naszej przyrody (kwiaty, owady, ptaki, krajobraz, itp.).

Po wykonaniu co najmniej jednego zadania udokumentuj fotograficznie swoje zaangażowanie w akcję i prześlij do 20 kwietnia na adres renata.marciniak02@interia.pl

Ze wszystkich nadesłanych zdjęć wykonana zostanie prezentacja Waszych działań na rzecz lokalnego środowiska naturalnego, którą przedstawimy 22 kwietnia 2022 r.

Wszystkie wykonane przez Was indywidualnie lub zespołowo (klasa) prace muszą być opisane na odwrocie a w przypadku „Lasu w słoiku” na spodniej stronie.

Opis pracy musi zawierać: imię i nazwisko ucznia oraz klasę .